Michaela Katráková

137ZjI.jpg

se narodila roku 1988 v Praze. Od roku 1995 navštěvovala Kühnův dětský sbor, se kterým absolovovala četná vystoupení v České republice i Evropě.

Roku 2004 nastoupila na Pražskou konzervatoř, kde si jí pro její mimořádný talent vybrala do své třídy profesorka Brigita Šulcová. Během svých studií byla Pražskou konzervatoří opakovaně vybírána k reprezentativním koncertům prezidentské kanceláře.

Roku 2008 se zúčastnila soutěže Ad honorem Mozart, kde se jako jediná ve své věkové kategorii probojovala až do závěrečného III. kola a obsadila třetí příčku.

Od roku 2007 se každoročně zúčastňuje známých vánočních mší Jana Jakuba Ryby v Karlových Varech s Karlovarským symfonickým orchestrem. V roce 2010 se zúčastnila XV. mezinárodního interpretačního semináře, kde se s velkým úspěchem představila na závěrečném koncertu s Karlovarským symfonickým orchestrem pod taktovkou Františka Drse.

Od roku 2008 Michaela Katráková pravidelně vystupuje v České republice i v zahraničí.

Michaela Katráková již v době studií začala spolupracovat s předními českými i zahraničními dirigenty: Miloš Krejčí, Richard Hein, Enrico Dovico (Vídeň), Mika Ajshenholts (Švédsko), Heiko Mathias Förster, Walter Attanasi (Itálie), František Babický a další. Studium zakončila kladně přijatým absolventským koncertem v červnu 2011, jehož program sestával z širokého pásma celosvětově znamných árií. Mimojiné zazněla árie Pace, pace, mio Dio z opery Síla osudu, dále árie z opery Rusalka a naprostým překvapením byla bravurně ztvárněná árie Regnava nel silenzio z opery Lucia di Lammermoor. Odbornou porotou byla klasifikovaná jednoznačnou jedničkou.

V září 2011 navštívila Michaela Katráková hudební ateliér dr. Jeleny Noskové a pana dirigenta Richarda Heina, se kterými stále pravidelně spolupracuje.

Ve stejnou dobu se seznámila s národním umělcem Tatarstánu, Eduardem Treskinem, u kterého absolvovala pěvecké master class. Na základě těchto setkání byla pozvána Státní operou Tatarstánu v Kazani k nastudování role První dámy v Mozartově opeře Kouzelná flétna. V Kazani se úspěšně zúčastnila dirigentských i režijních zkoušek, které vyvrcholily úspěšným turné kazaňského souboru po Nizozemí a Belgii. Michaela Katráková, jako hostující sólistka, vystoupila na všech osmnácti zcela vyprodaných představeních. Turné proběhlo od 25. října do 15. listopadu roku 2011.

26. listopadu 2011 proběhl večerní charitativní koncert "Art For Life", jehož hlavní hvězdou byla známá zpěvačka Bára Basiková. Na tuto akci byla pozvána jako nový operní objev i Michaela Katráková. Kromě dalších pěvců na koncertě vystoupil i tenor Miguelangelo Cavalcanti.

Na podzim roku 2011 se Michaela Katráková stala ve svých 22 letech hostem Státní opery Praha. Ihned po návratu z předchozího úspěšného zahraničního turné se plně zapojila do příprav k realizaci opery Tři Pintové od Carla Maria von Webera. Ta byla nastudována souborem Státní opery Praha v režii Jiřího Nekvasila a pod vedením dirigentů Heiko Mathiase Förstera a Richarda Heina. Michaela Katráková byla obsazena do role Dony Clarissy a svou osobní premiéru na jevišti Státní opery Praha zažila 7. února 2012.

Generální partner

Kooperativa CB png

Finanční partneři

UniCredit Bank CB

CEPS CB png

MusicCom