Vánoční koncert

18.21. 2014, 19.30 Kostel sv. Šimona a Judy

Václav Hudeček, Anda Louise Bogza- soprán,
Musica Lucis Praga, Kühnův dětský sbor, prof. Jiří Chvála - sbormistr, hosté


Pavel Josef Vejvanovský (1633 – 1693):
     Sonata Laetitiae

Antonio Vivaldi (1633 – 1693):
     Koncert pro housle, smyčce a continuo č. 12 E dur (z cyklu L´Estro Armonico, op. 3)
           Allegro
           Largo
           Allegro

Georg Friedrich Händel (1685 – 1759):
     Sarabanda ze suity d moll, HWV 437

Jakub Jan Ryba (1765 – 1815):
     Rozmilý slavíčku

Wolfgang Amadeus Mozart (1756 – 1791):
     Laudate Dominum

Antonio Vivaldi (1633 – 1693):
     Concerto „Conca” – koncert pro smyčce a continuo B dur

César Franck (1822 – 1890):
     Panis Angelikus

Adeste Fideles

Jiří Teml (*1935):
     Splnilo se písmo svaté, výběr z pásma


on-line 37NDM.jpg nebo 153YTB.gif


Vánoce s Václavem Hudečkem

Tradičním návštěvnickým vrcholem Svátků hudby je každoročně vyprodaný vánoční koncert. Pro ten letošní, který se uskuteční ve čtvrtek 18. prosince v kostele sv. Šimona a Judy na Praze 1, si Václav Hudeček přizval renomovanou operní pěvkyni Andu-Louisu Bogzu, Kühnův dětský sbor a Musicu Lucis Praga. Kromě obligátních vánočních zpěvů a koled nebude chybět ani setkání s houslovým mistrovstvím hostitele. Nenechte si ujít večer plný vánoční hudební poezie…

Sváteční koncert zahájí instrumentální tóny barokních mistrů – Vejvanovského a Vivaldiho, které záhy vystřídá jiskřivý soprán původem rumunské pěvkyně Andy-Louise Bogzy. Ta provede tradiční vánoční pastorelu Jakuba Jana Ryby Rozmilý Slavíčku, Mozartovo Laudate Dominum či Frankův zpěv Panis Angelicus a Wadeovo Adeste Fideles. Na závěr zazní výběr z Temlova pásma koled Splnilo se písmo svaté.

Sopranistka Anda-Louise Bogza je nejen sólistkou pražského Národního divadla, ale na svém štítě má mnoho skalpů z předních světových operních a koncertních scén. Roli Aidy zpívala ve Vídeňské a Berlínské Státní opeře, v Německé opeře Berlín, v opeře v Lipsku, Toscu v Bavorské státní opeře v Mnichově, na italském festivalu Maggio Musicale Fiorentino (dirigent Zubin Mehta), ve frankfurtské opeře, v drážďanské státní opeře Semperoper (dirigent Fabio Luisi), v Arena di Verona, v Teatro dell ´Opera v Římě, v New Israeli Opera v Tel Avivu, v hamburské Státní opeře, Královské opeře v Kodani, Státní opeře v Budapešti, Teatro de la Maestranza v Seville… a mohli bychom ještě dlouho pokračovat. Upozornila na sebe i v českém repertoáru, ať už jako Káťa Kabanová, nebo Cizí kněžna v Rusalce v Bělohlávkově nastudování v pařížské Národní opeře – Bastille.

Bogza se s úspěchem věnuje i vokálnímu repertoáru. Ve Verdiho Requiem excelovala ve vídeňském Musikvereinu či salcburském Festspielhausu. Londýnská Royal Albert Hall vyslechla její podání Dvořákovy Svatební košile. Spolupracuje se známými orchestry jako Česká filharmonie, BBC Orchestr Londýn, Staatskapelle Dresden, Gewandhausorchester Lipsko a podobně i dirigenty zvučných jmen: např. Zubin Mehta, Maurizio Arena, Fabio Luisi, Marco Armiliato, Adam Fischer, Ascher Fisch, Michael Jurovski, Jiří Bělohlávek, John Fiore, Hilary Griffiths, Leopold Hager, Jun Märkl nebo Alexander Vedernikov.

Kromě zpěvu Bogza vystudovala i klavír a cembalo, a to nejprve na Konzervatoři "George Enesca" v Bukurešti, a poté na pražské Akademii múzických umění. Pro firmu Decca nahrála operu Pavla Haase "Šarlatán" (Rosina), pro Arte Nova Classics "Trubadúra" a Album italských árií. Získala První cenu a Cenu publika na Mezinárodní pěvecké soutěži ve Vídni a Cenu Thálie za roli Minnie v Pucciniho opeře "La Fanciulla del West".

Podobně jako je tomu na světových operních scénách i pro cyklus Svátky hudby v Praze je Bogza příslibem, který dokáže zaujmout publikum jak svou muzikalitou a nádhernou temnou barvou hlasu, tak živým a vyzrálým projevem s přiměřenou dramatickou efektností.

Vstupenky na koncerty cyklu Svátky hudby v Praze, Václav Hudeček a jeho hosté, jsou v prodeji v sítích Ticketportal a Ticketpro. Více informací najdete na www.svatkyhudbyvpraze.cz.

FOTO: http://www.andalouisebogza.com/photos.html


Změna programu vyhrazena

Generální partner

Kooperativa CB png

Finanční partneři

UniCredit Bank CB

CEPS CB png

MusicCom