Tisková zpráva - Swing jarní Prahy

567ZjI.jpg

Srdečně Vás zveme 26. dubna na poslední koncert 24. ročníku cyklu Svátky hudby v Praze, Václav Hudeček a jeho hosté do Paláce Žofín  a dovolujeme si poděkovat starostovi městské části Praha 1 Oldřichu Lomeckému za jeho pomoc a podporu!

Čtyřiadvacátý ročník pražského koncertního cyklu Václava Hudečka Svátky hudby vyvrcholí letos melodickým finále. Hudečkovými dubnovými hosty totiž budou Ondřej Havelka a jeho Melody Makers. Netradiční spojení přinese nejen největší hity populární swingové kapely...

Nenechte si ujít svěží jarní koncert ve Velkém sále Paláce Žofín v úterý 26. dubna.

 

Havelkovu kapelu, zabývající se autentickou interpretací populární hudby období raného a vrcholného swingu od počátku let třicátých až k raným letům čtyřicátým, snad netřeba zkušenému posluchači ani představovat. Její pestrý repertoár zahrnuje atraktivní skladby širokého žánrového spektra, sweet and hot, od hollywoodských muzikálů až po vrcholná čísla swingových big-bandů. Stylizace koncertního show sleduje ve všech detailech typické dobové způsoby, počínaje kostýmy a účesy interpretů a celkovou režií představení konče. Živý jazzový výraz interpretů je umocňován smyslem pro show, nadhledem a humorem, strhující hra orchestru je korunována výkony sólistů, především pak uměleckého ředitele bandu - zpěváka, speakra a tanečníka Ondřeje Havelky. Použití autentických hudebních nástrojů, pietní přístup k rekonstrukci autentických arranžmá a systematické studium a osvojování si dobových interpretačních technik přinášejí nečekané, okouzlující výsledky v podobě autentického zvuku, který známe z dobových nahrávek či filmů.

Jiskru každému večeru s Melody Makers dává Ondřej Havelka coby všestranně talentovaný entertainer, který  již od svých studentských let žije pouze pro jazz a swing z období mezi dvěma světovými válkami. Studovaný herec, režisér se už od studentských let věnuje interpretaci jazzové a populární hudby 20. a 30. let jako zpěvák, tanečník a stepař. Natočil 6 alb s Original Prague Syncopated Orchestra a pro tento orchestr napsal a spolurežíroval hudební film, který získal na festivalu televizní zábavy v Montreux v roce 1991 “Stříbrnou růži”. V roce 1995 vytvořil jako scénárista, interpret i režisér sérii tří klipů. Jeden z těchto klipů získal ocenění na Czech Grammy 1995 jako “Klip roku”. Jiný - „Jingle Bells“ - byl zakoupen a vysílán na MTV-Latin. V témže roce založil vlastní swingový big-band Melody Makers a o rok později mu Akademie Czech Grammy udělila titul „Jazzman roku“.

Svátky hudby však kromě „toho nejlepšího“ z repertoiru „Havelky a Havelkovců“ nabídnou i překvapení v podobě propojení světa swingu a klasické hudby v osobách Ondřeje Havelky a Václava Hudečka. Nepropásněte tuto jedinečnou příležitost a zajistěte si včas svá místa na závěrečný koncert 24. ročníku Hudečkova pražského koncertního cyklu. Vstupenky na tento atraktivní  a neotřelý večer jsou v prodeji v sítích Ticketportal a Ticketpro. Více informací najdete na www.svatkyhudbyvpraze.cz.

A pokud jste již netrpěliví a zajímá vás, co nabídne jubilejní pětadvacátý ročník, pak vězte, že zahájen bude 18. října již tradičně v Dvořákově síni Rudolfina.

 

Generální partner

Kooperativa CB png

Finanční partneři

UniCredit Bank CB

CEPS CB png

MusicCom