Napsali o nás - www.cianews.cz - 1.6.2017

Litoměřické svátky hudby zahajují předprodej na srpnové a zářijové koncerty

Od 1. června startuje předprodej vstupenek na 5. ročník festivalu Litoměřické svátky hudby. Koncerty se uskuteční 25. a 26. srpna v Jezuitském kostele Zvěstování Panně Marii v Litoměřicích a 3. září v kostele Svatého Václava v Lovosicích.

První koncertní večer se kromě hostitele Václava Hudečka představí v Litoměřicích také vynikající sólisté na trubku Marek Zvolánek a Marek Vajo. Zároveň vystoupí skvělé komorní těleso Barocco sempre giovane, což znamená Baroko věčně mladé. Pořádající spolek Musica et Education podporuje na začátku umělecké dráhy mladé talentované umělce, proto na koncertě zahraje i vítěz Akademie Václava Hudečka v Luhačovicích, jehož jméno bude známo až o prázdninách.

Při druhém koncertním večeru se posluchači mohou těšit na Plzeňskou filharmonii s dirigentem Tomášem Braunerem, který připravil pro diváky atraktivní galakoncert na téma To nejlepší z Carmen. Role Carmen se ujme vynikající mezzosopranistka Jana Kurucová, stálá členka Berlínské opery, roli dona Chosé zazpívá Luciano Mastro – italský tenorista, roli toreadora Martin Bárta – barytonista, člen ND Praha a role Michaely se zhostí Kristýna Vylíčilová.

Třetí koncertní večer se bude poprvé konat v Lovosicích. Vystoupí komorní těleso Barocco sempre giovane s krásnými skladbami vrcholného baroka. Za doprovodu tohoto tělesa vystoupí dále vynikající tenorista Jakub Pustina, který již vystoupil v Litoměřicích v roce 2014 společně s Evou Urbanovou.
 


Článek v originálním znění si můžete přečíst - ZDE.

Generální partner

Kooperativa CB png

Finanční partneři

UniCredit Bank CB

CEPS CB png

MusicCom